Programma van dag tot dag
Dag 1 | Van Kathmandu naar Syabru Besi
U verlaat Kathmandu en reist per bus in ongeveer acht uur naar Syabru Besi. Als de drukte van de stad eenmaal achter u ligt bent u in een andere wereld beland. Langs de oever van de Trishuli rivier liggen dorpjes en landbouwterrassen voor rijst, mais en mosterdzaad. Al snel ziet u het betoverende panorama van de Himalaya met de majestueuze Annapurnas, Manaslu, Ganesh Himal en de toppen van de Langtang regio. Aan het eind van deze reisdag bereikt u Syabru Besi (1500 m), de toegangspoort voor trekkings in de Langtang regio.
NB: indien u de Tamang Heritage Trail hiervoor heeft gelopen dan start dit arrangement op dag 2.
Dag 2 | Syabru Besi - Thulo Syabru
De eerste dag van de trekking is een rustige dag. U volgt de Langtang Khola (rivier) en buigt dan af om door de tropische bossen naar Thulo Syabru (2210 m) te gaan. Vanaf dit Tamang dorp heeft u mooi uitzicht op de Langtang en de Ganesh Himal. (4 uur lopen, 700 m stijgen)
Dag 3 | Thulo Syabru – Shin Gompa
Vandaag klimt u naar Shin Gompa, ook wel Chandanbari (3350 m) genoemd. U loopt langs terrassen, door bossen met enorme sparren en kronkelige rododendrons totdat u na 6 uur Shin Gompa bereikt. Het kleine dorp heeft een kleine klooster en een kaasfabriekje. (6 uur lopen, 1200 meter stijgen)
Dag 4 | Shin Gompa – Gosainkunda
U volgt een bergkam en doorkruist een bos vol mossen en varens totdat u Chalangpati (3584 m) bereikt. Boven de boomgrens heeft u een weids uitzicht op de toppen van Langtang Lirung (7225 m) en Ganesh Himal (7249 m). Verder door naar Laurebina Yak (3930 m) met de Manaslu, Himchuli en Annapurna achter u. Na nog een inspannende klim passeert u het eerste meer Sarasatikunda, het tweede meer Bhairkunda en dan bent u bij het heilige meer Gosainkunda (4380 m). De zwarte rots in het midden verbeeldt het hoofd van de hindoegod Shiva. (7 uur lopen, 1200 m stijgen)
Dag 5 | Gosainkunda – Ghopte
Na een makkelijke klim bereikt u de Laurebina-pas (4610 m) en als u deze heeft gepasseerd bent u in Helambu. Achter u liggen de Himalaya reuzen, in de verte voor u ziet u het heuvellandschap dat naar de Kathmandu vallei leidt. Maar voorlopig bent u nu nog in een nauwelijks bewoonde wereld. U daalt af door het ruige alpiene landschap en langs een riviertje naar Phedi (3740). Na de lunch volgt u de bergflank, eerst op en neer en later geleidelijk dalend naar Ghopte (3500 m). (7 uur lopen, 400 meter stijgen, 1100 meter dalen)
Dag 6 | Ghopte – Kutumsang
Het pad gaat verder langs ravijnen en over de keien van oude morenen en klimt dan geleidelijk naar het zomerdorp Tharepati (3590 m). Vanaf de chorten boven het dorp heeft u zicht op Jugal Himal en Rolwaling Himal en op de pas die u gisteren heeft bedwongen. Dan daalt u door de prachtige rododendronbossen en kharka (graasweiden) via Panghu Danda naar Kutumsang (2460 m). U bent nu weer in de bewoonde wereld. (6 uur lopen, 150 m stijgen, 1100 m dalen)
Dag 7 | Kutumsang – Chisopani
Voorbij Gul Bhanjang steekt u de eerste pas op 2510 meter over. U daalt af naar het dorp Chipling (2165) en loopt via de rijstvelden naar het dorp Pathi Banjyang (1768 m) waar de tweede pas ligt. De laatste etappe gaat weer omhoog met prachtig uitzicht op de Himalaya achter u. U overnacht in Chisapani op 2194 meter hoogte. (7 uur lopen, 840 meter stijgen en dalen).
Dag 8 | Chisopani – Sundarijal
In ongeveer 3 uur tijd daalt af via Mul Kharka en door het bos naar de dam voor Sundarijal (1400 m). Hier eindigt de tocht en reist u na de lunch per bus of met privévervoer terug naar Kathmandu (slechts 15 kilometer maar de duur is afhankelijk van het verkeer in de stad).
Deze reis is uitstekend te combineren met de Tamang Heritage Trail. U kunt het arrangement ook uitbreiden met extra dagen in Kathmandu of in Pokhara.